خانه / SIM800 / ارسال دیتا به سرور توسط SIM800
ارسال دیتا به سرور توسط ماژول SIM800
ارسال دیتا به سرور توسط ماژول SIM800

ارسال دیتا به سرور توسط SIM800

 

ارسال دیتا به سرور توسط SIM800 :

ارسال دیتا به سرور توسط ماژول SIM800 و اتصال به اینترنت GPRS توسط ماژول SIM800 ، یکی از پروژه های جذاب و کاربردی در حوضه اینترنت اشیاء یا iot می باشد . اتصال به اینترنت GPRS توسط ماژول SIM800 یک قابلیت مفید و بسیار کاربردی است . ما می توانیم توسط آن یک دستگاه سیار و قابل حمل مانند ردیاب خودرو بسازیم .

همچنین از آن درجاهای دور افتاده که دسترسی به اینترنت وجود ندارد استفاده نمائیم . اطلاعات محیطی مانند آب و هوا و یا سایر سنسورها را توسط اینترنت GPRS به سرور  با استفاده از ماژول SIM800 ارسال و ذخیره کنیم و از راه دور و در منزل خود آن اطلاعات را مشاهده و بررسی کنیم .

ماژول SIM800 این قابلیت را دارد که در دو مد کلاینت و سرور عمل کند . در این آموزش ما ماژول SIM800 را در مد کلاینت پیکربندی می کنیم و از سروری که سایت avr-city.ir بر روی آن قرار دارد به عنوان سرویس دهنده یا سرور استفاده می کنیم . همانطور که می دانید برای ارتباط بین کلاینت و سرور در شبکه ابتدا باید یک اتصال یا کانکشن tcp/ip برقرار شود که به آن سوکت نیز گفته می شود .

کانکشن tcp/ip در واقع یک پل ارتباطی بین کلاینت و سرور ایجاد می کند تا ما بتوانیم دیتا و اطلاعات خود را بین کلاینت و سرور ارسال و دریافت کنیم .  اطلاعات ما می تواند به صورت ایمیل ، فایل و یا صفحات وب باشد که هر کدام توسط پروتکل خاص خودش انجام می پذیرد . به عنوان مثال ارسال و دریافت ایمیل توسط پروتکل smtp ، ارسال و دریافت فایل توسط پروتکل ftp و ارسال و دریافت صفحات وب توسط پروتکل http صورت می پذیرد .

ماژول های سری sim800 هر سه نوع پروتکل smtp , ftp , http را پشتیبانی می کند . بنابراین با بکاربردن مجموعه ای از دستورات at+command  می توان بسادگی این پروتکل ها را پیاده سازی کرد . آموزش ارسال email توسط ماژول sim800 توسط پروتکل smtp  قبلا درون سایت قرار داده شده است ، شما می توانید از این آدرس مطالعه نمائید .

آموزش ارسال و دریافت فایل توسط ماژول sim800 با پروتکل ftp در فرصتی مناسب در سایت قرار داده خواهد شد . البته پروتکل مفید و  پر کاربرد دیگری به نام mqtt وجود دارد که توسط ماژول های شرکت سیمکام پشتیبانی نمی شود و خود ما باید توسط کدنویسی و بایت به بایت آن را پیاده سازی کنیم ، در فرصتی مناسب سعی می شود آموزش پروتکل mqtt توسط ماژول sim800 درون سایت قرار داده شود . پروتکلی که قرار است در این آموزش به آن بپردازیم پروتکل http می باشد.

پروتکل http توسط ماژول sim800 :

قبلا اشاره کردیم برای ارتباط بین کلاینت و سرور ابتدا باید یک کانکشن tcp/ip ایجاد شود . برای ایجاد کانکشن tcp/ip نیاز به آدرس سرور یا ip سرور و شماره پورت می باشد ، عدد 80 شماره پورتی است که برای پروتکل http و صفحات وب رزرو شده است . برای مثال شماره پورت برای پروتکل smtp عدد 25 و شماره پورت برای پروتکل ftp عدد 21 می باشد .

پروتکل HTTP روش‌هایی را برای ارسال درخواست به سرور تعریف کرده‌است (Request Method) که هر کدام از آن‌ها باعث انجام عمل خاص در سمت سرور می‌شوند. در نسخه HTTP/1.1 چندین روش درخواست از جمله GET , PUT , HEAD , POST , DELET , LINK , UNLINK ,TRACE , OPTIONS , CONNECT  وجود دارد . ماژول sim800 تنها از روش های POST , GET , HEAD پشتیبانی می کند .

قبل از شروع ابتدا باید مطمئن شویم ماژول SIM800  به شبکه متصل است و سیم کارت ما اعتبار ریالی دارد یا خیر ، زیرا اتصال به اینترنت GPRS ماژول SIM800 دارای هزینه می باشد .

ابتدا توسط فرمان زیر نوع اتصال را بر روی GPRS تنظیم می کنیم :

توسط فرمان زیر نوع APN مشخص می شود . سیم کارتی که من استفاده کردم رایتل است . در زیر مقدار APN سه اپراتور پر استفاده در کشور قرار داده شده که می توانید از آن استفاده کنید .

ایرانسل   mtnirancell

همراه اول      mcinet

رایتل            RighTel

توسط فرمان زیر GPRS  را فعال می کنیم :

اگر اتصال به اینترنت به درستی برقرار شده باشد ، شبکه یک آدرس آی پی به ماژول SIM800 ما اختصاص می دهد .

توسط فرمان زیر مد http برای ماژول sim800 فعال می شود :

فرمان زیر اختیاری است و زمانی استفاده می شود که ssl بر روی دامنه و سایت خود فعال کرده اید . فقط توجه داشته باشید که ماژول های سری sim800 از SSL2.0, SSL3.0, TLS1.0  پشتیبانی می کنند . اگر نسخه ssl یا tls شما بالاتر باشد با خطای زیر مواجه خواهید شد .

اتصال به اینترنت gprs ماژول sim800
اتصال به اینترنت gprs ماژول sim800

 

فرمان زیر پارامترهای پروتکل HTTP را برای ایجاد یک نشست پیکربندی می کند .

فرمان زیر پارامتر URL یا آدرس اینترنتی که دیتا به آن ارسال شده و یا درخواستی از آن می شود را آماده سازی می کند :

فرمان بعدی اکشن یا آغاز ارسال می باشد . فرمان اکشن سه مقدار 0و1و2 را می پذیرد . اگر مقدار اکشن 0 باشد دیتا به روش GET ارسال می شود . اگر مقدار اکشن 1 باشد دیتا به روش POST به سرور ارسال می شود و اگر مقدار اکشن 2 باشد دیتا به روش HEAD به سرور ارسال می شود .

در جواب فرمان اکشن پاسخی به شکل HTTPACTION: 0,200,14+ دریافت می شود که دارای سه پارامتر است . پارامتر اول روش درخواست است در این مثال چون مقدار 0 است روش درخواست GET می باشد . پارامتر دوم کد وضعیت است که نوع پاسخ سرور را مشخص می کند . پارامتر سوم طول پیام دریافتی از سرور است که در این مثال 14 کاراکتر می باشد .

معروفترین کدهای وضعیت عبارتند از:

200 OK  درخواست موفقیت آمیز بوده .

404 Not Found منبع مورد درخواست موجود نیست.

301 Moved Permanently  منبع مورد درخواست به URL  دیگری انتقال یافته است.

500 Server Error خطایی در سمت سرور به دلایل مختلف رخ داده است.

توسط فرمان زیر داده های دریافت شده از سرور را می خوانیم در این مثال طول دیتا 66 کاراکتر است و متن دیتا نیز به شکل زیر می باشد. کاراکترهای CR , LF نیز که در  انتهای رشته دریافتی است و برای ما قابل مشاهده نیستند شمارش شده است .:

فرمان بعدی باعث خاتمه دادن به ارتباط http می شود :

فرمان زیر اتصال GPRS ماژول SIM800 را قطع می کند :

تا اینجای کار ما با ات کامندها پروتکل HTTP را پیاده سازی کردیم . در ادامه ما نیاز به یک برنامه سمت سرور هم داریم تا دیتایی را که توسط GPRS ماژول SIM800 به آن ارسال می کنیم دریافت و پردازش کند و پاسخ را برای ما ارسال نماید . چون سیستم عامل سرور من لینوکسی است بنابراین برنامه سمت سرور را به زبان PHP می نویسیم و بر روی هاست بارگذاری می کنیم . برنامه ای که ما به زبان PHP نوشتیم به این ترتیب عمل می کند . ابتدا روش ارسال درخواست به سرور ، سپس متن دیتا را بر می گرداند . چندین شرط نوشته شده که به هر دو روش درخواست GET و POST عمل می کند .

اگر درون درخواستی که ما ارسال کردیم متغییر data1 وجود داشت ، مقدار آن بررسی می شود اگر 1 باشد عبارت Relay1=ON ارسال می شود . اگر مقدار متغییر data1 برابر با 0 باشد ، عبارت Relay1=OFF ارسال می شود . همچنین اگر متغییر data2 وجود داشت ، مقدار آن بررسی می شود اگر 1 باشد عبارت Relay2=ON ارسال می شود . اگر مقدار متغییر data2 برابر با 0 باشد ، عبارت Relay2=OFF ارسال می شود .

ارسال دیتا به سرور توسط sim800
ارسال دیتا به سرور توسط sim800

ارسال دیتا به سرور توسط ماژول SIM800 به روش GET :

در روش GET اطلاعات در قالب یکسری پارامتر به انتهای URL یا آدرس اینترنتی اضافه شده و انتقال پیدا می کند ، بدین صورت که با گذاشتن علامت پرسش ? بعد از URL مقدار پارامترها را به شکل “نام=مقدار” قرار میدهیم ، بین هر پارامتر از علامت & استفاده می شود . در روش GET چون اطلاعات بر روی URL قرار می گیرد بنابراین حجم متن ارسالی محدود می باشد و برای ارسال اطلاعات با حجم کم مناسب می باشد . همچنین چون اطلاعات ما بر روی URL قرار دارد قابل مشاهده است و از امنیت کمی برخوردار است .

به مثال زیر توجه کنید دو متغییر با نام های data1 و data2 تعریف شده که مقدار انها برابر با value1 و value2 می باشد ، این مقادیر توسط متد GET به فایل example.php که به زبان php نوشته شده و در آدرس http://test.avr-city.ir قرار دارد ، ارسال می شود .

http://test.avr-city.ir/example.php?data1=value1&data2=value2

ارسال دیتا به سرور توسط ماژول SIM800 به روش POST :

عملکرد روش POST تا اندازه ای شبیه روش GET بوده و تنها تفاوت اساسی بین آنها به ارسال اطلاعات در بدنه پیغام می گردد . در این روش اطلاعات به عنوان بخشی از URL ارسال نشده ، بنابراین قابل مشاهده نبوده و از امنیت بالاتری برخوردار می باشد . روش POST همچنین امکان ارسال حجم بیشتری از اطلاعات را فراهم می نماید . در روش POST چون دیتا بر روی URL ارسال نمی شود باید نوع محتوا و تعداد کاراکترها را توسط فرمان های زیر به برنامه اضافه کنیم .

فرمان زیر نوع محتوای ارسال یا دریافت را بیان می کند . اگر عبارت text/plain باشد یعنی محتوا متن ساده و رمزنگاری نشده می باشد . اگر عبارت text/html باشد یعنی محتوا متن html می باشد و اگر عبارت application/x-www-form-urlencoded باشد یعنی محتوا به صورت urlencoded و رمزنگاری شده می باشد .

فرمان بعدی دارای دو پارامتر است . پارامتر اول طول و یا تعداد کاراکترهای متن ارسالی را دریافت می کند . پارامتر دوم زمان انتظار یا TIME OUT می باشد ، که در این مثال بر روی 10000 میلی ثانیه که معادل 10 ثانیه است قرار داده شده است . بعد از ارسال این فرمان به ماژول SIM800 ، در جواب برای ما کلمه DOWNLOAD ارسال می شود و بعد از آن ما 10 ثانیه فرصت داریم تا دیتا را به ماژول ارسال کنیم . بعد از گذشت 10 ثانیه به صورت اتوماتیک بسته می شود و دیگر دیتایی قبول نمی کند .

ارسال دیتا به سرور توسط ماژول SIM800 به روش HEAD :

این روش دقیقاً مانند روش GET عمل می‌کند با این تفاوت که از سرور تنها هدرهای پیغام را درخواست می کند و  بدنه پیغام ارسال نمی شود . در پروتکل HTTP بخشی به نام هدرها وجود دارد . خطوط هدر اطلاعاتی در مورد درخواست و پاسخ یا در مورد داده هایی که در بدنه پیام منتقل می شود در اختیار قرار می دهد. در HTTP/1.1  تعداد 46 هدر تعریف شده است .

زمانی که ما توسط دستورات ات کامند ماژول sim800 پروتکل http را پیاده سازی می کنیم . وقتی که توسط دستور AT+HTTPREAD درخواست خواندن دیتا را می دهیم ماژول sim800 بخش هدرها را حذف می کند و فقط قسمت دیتا را به ما می دهد . به همین دلیل در روش HEAD  هیچ دیتایی وجود ندارد و طول آن 0 می باشد .

لازم به ذکر است چون ماژول SIM800 توسط دستورات ات کامند پروتکل HTTP را پیاده سازی کرده ، روند کار بسیار ساده شده است . اگر ماژول SIM800 از پروتکل HTTP پشتیبانی نمی کرد و ات کامند های مربوط به پروتکل HTTP وجود نداشت . خود ما باید توسط کد نویسی استاندارد HTTP را پیاده سازی کنیم . مثال زیر یک نمونه ارسال درخواست به سمت سرور است که بدون استفاده از ات کامند های ماژول SIM800 استفاده شده .

ساختار چگونگی ارتباط HTTP ماژول SIM800 :

سرویس دهنده وب توسط پروسه ای دائما به PORT شماره 80 گوش (Listen) می دهد و منتظر تقاضای برقراری ارتباط توسط کلاینت یا ماژول sim800 می ماند . ماژول sim800 یک ارتباط (Connection TCP) با سرور بر روی PORT 80 ایجاد می کند ، PORT پیشفرض وب سرور 80 است و به همین دلیل در URL مشخص نمی شود . در غیر اینصورت میبایست به فورمت  http://www.mysite.com:port نوشته شود . ماژول sim800 درخواست خود را توسط پروتکل http به روش post یا get ارسال می کند ، سپس سرور پیغامی حاوی پاسخ به sim800 برمی گرداند .

 

پروژه انتقال دما و رطوبت به سرور توسط ماژول sim800 :

دوره کامل و پروژه محوری به صورت فیلم در قالب 10 جلسه برای آموزش اتصال ماژول SIM800 به اینترنت و ارسال دیتا به سرور توسط ماژول SIM800 تهیه شده است . در این آموزش ابتدا طبق شماتیک زیر ماژول SIM800 را توسط مبدل USB TO SERIAL به کامپیوتر وصل می کنیم . در محیط ترمینال سریال تمامی AT+COMMAND ها مربوط به اتصال ماژول SIM800 به اینترنت و ارسال دیتا به سرور توسط ماژول SIM800 به صورت عملی تست می شود .

اتصال ماژول SIM800 به اینترنت
اتصال ماژول SIM800 به اینترنت

 

ارسال دما و رطوبت به سرور توسط ماژول sim800 با آردوینو :

پروژه اتصال به GPRS ماژول SIM800 و ارسال دیتا به سرور توسط SIM800 با آردوینو UNO برای علاقه مندان به ARDUINO پیاده سازی شده است . سورس کد ارسال دیتا به سرور توسط SIM800 با آردوینو به روش های POST , GET با AT+COMMAND  و همچنین سورس کد ارسال دیتا به سرور توسط SIM800 به روش های POST , GET  بدون AT+CAMMAND در فایل پیوست وجود دارد که در فیلم آموزشی عملکرد آنها توضیح داده شده است .

 

ارسال دیتا به سرور توسط SIM800 با آردوینو

ارسال دیتا به سرور توسط SIM800 با آردوینو

ارسال دما و رطوبت به سرور توسط ماژول sim800 با بسکام و کدویژن :

پروژه اتصال به GPRS ماژول SIM800 و ارسال دیتا به سرور توسط SIM800 برای علاقه مندان به بسکام و کدویژن نیز تهیه شده است . سورس کد ارسال دیتا به سرور توسط SIM800 با بسکام و کدویژن به روش های POST , GET با AT+COMMAND  و همچنین سورس کد ارسال دیتا به سرور توسط SIM800 به روش های POST , GET  بدون AT+CAMMAND در فایل پیوست وجود دارد که در فیلم آموزشی عملکرد آنها توضیح داده شده است . شماتیک سخت افزار پروژه ارسال دما و رطوبت به سرور توسط SIM800 با بسکام و کدویژن به شکل زیر می باشد . این پروژه را به سادگی می توان ابتدا بر روی بردبورد پیاده سازی کرد و بعد از تست و مشاهده نتایج آن را بر روی PCB با رعایت ملاحضات بخش تغذیه و بخش رادیویی طراحی کرد .

 

ارسال دما و رطوبت به سرور توسط sim800
ارسال دما و رطوبت به سرور توسط sim800

 

ارسال دما و رطوبت به سرور توسط sim800
ارسال دما و رطوبت به سرور توسط sim800

 

نسخه آزمایشی پروژه ارسال دما و رطوبت به سرور توسط SIM800 بر روی سایت بارگذاری کرده ایم که شما می توانید ملاحضه کنید . عکس زیر صفحه ورود به آدرس http://test.avr-city.ir می باشد . برای ورود به صفحه مدیریت می توانید از نام کاربری : admin و رمز عبور : 123456  استفاده نمائید .

ارسال دما و رطوبت به سرور توسط sim800
ارسال دما و رطوبت به سرور توسط sim800

 

اگر نام کاربری و رمز عبور را بدرستی وارد نمائید . وارد صفحه مدیریت به شکل زیر می شوید ، در صفحه مدیریت یک تقویم شمسی وجود دارد که با انتخاب تاریخ مورد نظر و زدن دکمه ارسال ، مقادیر ذخیره شده در دیتا بیس در آن تاریخ نمایش داده خواهد شد . برای اینکه بتوانید عملکرد را تست کنید یک صفحه فرم به آدرس http://test.avr-city.ir/form.php قرار داده شده که می توانید مقادیر دما و رطوبت را وارد کنید و نتیجه را در صفحه مدیریت مشاهده کنید .

ارسال دما و رطوبت به سرور توسط sim800
ارسال دما و رطوبت به سرور توسط sim800

 

صفحه دیگری با نام صفحه تنظیمات وجود دارد که در صفحه تنظیمات می توانید رمز عبور را تغییر دهید و کلیه اطلاعات ذخیره شده در دیتا بیس را پاک کنید .

ارسال دما و رطوبت به سرور توسط sim800
ارسال دما و رطوبت به سرور توسط sim800

 

دوره آموزشی ارسال دیتا به سرور توسط sim800 :

آموزش ساخت دیتابیس و جدول بر روی هاست و سرور(C-Panel)
آموزش نوشتن ، خواندن ، حذف ، آپدیت و جستجو مقادیر در جدول(MY-SQL)
آموزش ساخت پنل کاربری توسط PHP , HTML , CSS و شرح کدنویسی
آموزش کار با پروتکل HTTP
آموزش ارسال دیتا به سرور توسط روش های GET , POST , HEAD در پروتکل HTTP
بررسی تغذیه ماژول SIM800
بررسی AT+COMMAND ها در محیط ترمینال سریال
بررسی منبع کلاک و تنظیم فیوزبیت های میکروکنترلر ATMEGA16 جهت ایجاد نرخ انتقال بدون خطا در ارتباط سریال
بررسی سورس کد ARDUINO ارسال دما و رطوبت به سرور توسط SIM800 به روش GET , POST در پروتکل HTTP
بررسی سورس کد ARDUINO ارسال دما و رطوبت به سرور توسط SIM800 به روش GET , POST بدون استفاده از AT+COMMAND
بررسی سورس کد BASCOM ارسال دما و رطوبت به سرور توسط SIM800 به روش GET , POST در پروتکل HTTP
بررسی سورس کد BASCOM ارسال دما و رطوبت به سرور توسط SIM800 به روش GET , POST بدون استفاده از AT+COMMAND
بررسی سورس کد CODEVISION ارسال دما و رطوبت به سرور توسط SIM800 به روش GET , POST در پروتکل HTTP
بررسی سورس کد CODEVISION ارسال دما و رطوبت به سرور توسط SIM800 به روش GET , POST بدون استفاده از AT+COMMAND

 زبان برنامه نویسی : at+command , Basic , C
 نرم افزار : Bascom , CodVision , Arduino
 نویسنده : حسین غیاثوند
 تاریخ انتشار : 1398/6/2
فیلم آموزشی : 10 جلسه
حجم فیلم : 370 مگا بایت
 خرید و دانلود :

15 دیدگاه

 1. سلام
  من به این نشانی
  http://asoft.gigfa.com/sms/index.php?data1=0&data2=1
  فایل را آپلود کردم ولی دریافتی

  AT+SAPBR=3,1,”Contype”,”GPRS”
  AT+SAPBR=3,1,”Contype”,”GPRS” OK
  AT+SAPBR=3,1,”APN”,”mcinet”
  AT+SAPBR=3,1,”APN”,”mcinet” OK
  AT+SAPBR=1,1
  AT+SAPBR=1,1

  OK
  AT+SAPBR=2,1
  AT+SAPBR=2,1 +SAPBR: 1,1,”100.83.115.151″

  OK
  AT+HTTPINIT
  AT+HTTPINIT OK
  AT+HTTPPARA=”CID”,1
  AT+HTTPPARA=”CID”,1 OK
  AT+HTTPPARA=”URL”,”asoft.gigfa.com/sms/index.php?data1=0&data2=0″
  AT+HTTPPARA=”URL”,”asoft.gigfa.com/sms/index.php?data1=0&data2=0″ OK
  AT+HTTPACTION=0
  AT+HTTPACTION=0 OK

  +HTTPACTION: 0,200,855
  AT+HTTPREAD
  AT+HTTPREAD +HTTPREAD: 855
  function toNumbers(d){var e=[];d.replace(/(..)/g,function(d){e.push(parseInt(d,16))});return e}function toHex(){for(var d=[],d=1==arguments.length&&arguments[0].constructor==Array?arguments[0]:arguments,e=””,f=0;fd[f]?”0″:””)+d[f].toString(16);return e.toLowerCase()}var a=toNumbers(“f655ba9d09a112d4968c63579db590b4”),b=toNumbers(“98344c2eee86c3994890592585b49f80”),c=toNumbers(“e3d1453d90d16697f15ab00eea0d6518″);document.cookie=”__test=”+toHex(slowAES.decrypt(c,2,a,b))+”; expires=Thu, 31-Dec-37 23:55:55 GMT; path=/”; location.href=”http://asoft.gigfa.com/sms/index.php?data1=0&data2=0&i=1″;This site requires Javascript to work, please enable Javascript in your browser or use a browser with Javascript support
  OK
  AT+HTTPTERM
  AT+HTTPTERM

  OK
  AT+SAPBR=0,1
  AT+SAPBR=0,1

  OK

  مثل نشانی که شما داده بودین نتیجه درست نداد.
  چرا؟

 2. سلام
  تمامی مراحل را بدرستی انجام دادید ، و کد وضعیت 200 دریافت کردید . اما چون از هاست رایگان استفاده کردید ، نتیجه به این شکل می باشد . معمولا بر روی هاستهای رایگان اسکریپتی نصب میشه که به این نوع درخواستها پاسخ داده نمیشه . شما باید هاست خریداری کنید . هاستهای ارزان قیمت زیادی وجود داره ، تهیه و استفاده کنید .

 3. سلام
  خواهش می کنم . موفق باشید .

 4. با سلام. من می‌خواهم همین پروژه را انجام بدهم با این تفاوت که از ماژول sim808 استفاده کنم که GPS هم دارد. و در سرور، موقعیت جغرافیایی را در کنار زمان و دما و رطوبت ثبت شود. پس کاربر پس از وارد شدن به صفحه مدیریت بتواند در کنار دما و رطوبت و زمان، موقعیت جغرافیایی برد را هم ببیند (بر حسب اعداد طول و عرض جغرافیایی).
  آیا این شدنی هست؟ یعنی ماژول sim808 می‌تواند هم زمان GPS را بدهد و GPRS هم فعال باشد؟؟

  • سلام
   میتوان موقعیت جغرافیایی یا هر آیتم دیگری را کنار دما و رطوبت ثبت کنید و به نمایش دراورید . شما ابتدا باید اطلاعات gps را توسط میکرو دریافت و آنالیز کنید ، سپس توسط gprs به سرور ارسال کنید .

 5. سلام، خیلی ممنون بابت آموزش کاملا حرفه ای تون
  چطوری میشه از طرف سایت به ماژول خودمون request ارسال بکنیم، بدون اینکه ماژول درخواستی رو به سایت بده؟
  مثلا کاربر از طریق سایت بتونه led ها رو خاموش یا روشن کنه؟
  خیلی ممنونتون میشه اگه راهنمایی کنید.

  • سلام
   این امکان وجود نداره ، یا من اطلاع ندارم .
   چون آی پی ماژول در هر بار اتصال به اینترنت تغییر می کند و ثابت نیست . شما باید برای اینکار از اپراتور تلفن همراه خود درخواست آی پی استاتیک کنید تا این امکان میسر بشه . در غیر اینصورت چاره ای جز ارسال درخواست از طرف ماژول به سرور نداریم .

   • سلام
    ببخشید با توجه به این که شما فرمودید می توان نوع connection را به keep-alive تغییر داد تا کانکشن تا مدت زمان time out برقرار باشه و در نتیجه ip ماژول در این مدت ثابت بماند، آیا در این صورت می توان بدون ارسال درخواستی از سمت ماژول با توجه به این که ip آن ثابت مانده و نزد سرور موجود است، ارسال اطلاعات تغییری در سمت سرور را به ماژول انجام داد؟

 6. ببخشید راجب sim800l برای ارتباط با سرور هر ارسال حدود 30 ثانیه طول میکشه

  چجوری میشه این زمان رو کم کرد؟؟

  ؟؟؟

  ینی فاصله بین دوتا داده که ارسال میشه 20 ثانیه یا بیشتر طول میکشه

  برای ارسال موقعیت مکانی به زمان کمتری نیاز دارم… که حرکت پیوسته بنظر برسه

  Sim800l
  به روش http و مود getاستفاده کردم

  • سلام
   در پروتکل http به صورت پیش فرض نوع کانکشن Connection: close می باشد ، یعنی بعد از هر ارسال کانکشن شما با سرور قطع می شود و برای ارسال جدید نیاز دارید مجددا کانکشن ایجاد کنید . برای جلوگیری از بسته شدن کانکشن با سرور باید نوع کانکشن را در قسمت هدر ها از نوع Connection: keep-alive انتخاب کنید . در این صورت شما می تونید پشت سر هم و با سرعت بالاتری به سمت سرور اطلاعات ارسال کنید . در صورتی که ارسال دیتا به سمت سرور قطع شود بعد از سپری شدن Time Out کانکشن نیز بسته می شود .

   • سلام
    ببخشید در قسمت هدرهای برنامه ی avr باید نوع connection را به keep-alive تغییر دهیم؟
    آیا امکان تنظیم زمان time out را هم داریم ؟ اگر هست، تا چه حدی می توان این زمان را طولانی قرار داد که connection سریع بسته نشود؟

 7. سلام
  بله در حالت Connection: Keep-Alive میتونید مدت زمان تایم اوت را تنظیم کنیم .
  Keep-Alive: timeout=5, max=1000

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.